i
f
خلاصه اطلاعات
x
غذا
پیتزا گریل میکس
f
تاریخ
۱۳۹۵/۰۳/۱۴
a
نویسنده
سیاوش نوروزی
نقاط قوت
- آماده شدن فوق سریع سفارشات
- هدیه در ازای سفارش دو برگر و یک سالاد
- استفاده از متریال تازه و درجه یک
نقاط ضعف
- بالا بودن نسبی قیمت به نسبت حجم غذا
- ضعف و کاستی در طراحی بصری شعبه
- توضیحات محترمانه اما گیج کننده مسئول ثبت سفارشات
امتیازات

۴,٠
محیط و نما
۶,٠
سرویس دهی

۶,۵
طعم و کیفیت غذا
۵,٠
ارزش دربرابر قیمت
امتیاز نهایی:
۶,۵/۱۰
کلاس بندی:
سه ستاره
y
y
y
y
y
مقدمه:

باروژ یکی از فست فود های زنجیره ای فعال در تهران هست که در حال حاضر ۴ شعبه ی فعال در مناطق آجودانیه، سعادت آباد، میرداماد و سردار جنگل داره. البته قبلاً شعبه ای هم در تهرانپارس داشته که بسته شده. حدود دو سال پیش در همین شعبه ی سردار جنگل، هات داگِ باروژ رو امتحان کرده بودم و درست همون چیزی تجربه کردم که انتظارش رو از چنین فست فودی داشتم؛ ساندویچ هات داگی شبیه به هات داگ های فیلم های هالیوودی (البته نه از لحاظ سایز بلکه بیشتر به لحاظ سادگی) و در عین حال خوش مزه و نه چندان سنگین. همین مساله، بهانه ای شد تا اسم این فست فود -که اتفاقاً برخلاف اکثر فست فود ها و رستوران های دنیا، عکس های چاپ شده در منو و تبلیغاتش هم تا حد خوبی شبیه غذاهایش هست- در ذهنم موندگار بشه و حالا در چاشنیگیر از زوایای مختلف بررسیش کنم.

محیط و نما:
۴,٠/۱۰

جلوه و طراحی بصری در باروژِ سردار جنگل فقط و فقط به طرح های گرافیکی و عکس های زیبایی که از غذاها گرفته شده و به دیوار آویخته شده خلاصه میشه. به نظر نمیرسه که مدیران این شعبه فکر چندانی به میز و صندلیها، چیدمانشون، نور پردازی روی سقف و دیوار ها و غیره کرده باشن. تنها هماهنگی ای که با برند باروژ در این شعبه دیده میشه، رنگ دیوار ها و استفاده از اِلمان های گرافیکی و شخصیت های کارتونی برند باروژ هست که توسط طراح گرافیک خوش سلیقه و با ذوق، به صورت هماهنگ برای کل برند باروژ اعم از منو، تبلیغات و غیره طراحی شده. من تجربه ای از مابقی شعبه های باروژ ندارم ولی امیدوارم در شعبه های لوکس تر آن، فکر و وقت بیشتری روی بقیه جنبه های هویت بصری گذاشته شده باشه و فقط به مواردی مثل شخصیت های کارتونی و تصاویر غذا ها که از طرف مدیر کل برند به شعبه دیکته میشه بسنده نکرده باشند!

تنها نکته ای که شاید امتیاز این بخش رو کمی بالاتر ببره، وجود میز و صندلی در فضای باز و همینطور استفاده از ستون های تبلیغاتی موجود در فضای بیرونی مجتمع جام جم همت، برای معرفی برگر و سالاد جدید هست که گویا در سال ۹۵ به منوی باروژ اضافه شده است.

نکته ی قابل اشاره ی دیگر، دیوار یادگاری بود که مناسبت نوروز ۹۵ در این شعبه نصب شده بود و روی آن هم پر بود از یادگاری های افراد مختلف که بیشترشون هم عید رو تبریک گفته بودن و آرزوی سالی خوب برای همه کرده بودند.

سرویس دهی:
۶,٠/۱۰

من به همراه دو نفر از دوستان چاشنیگیر حدود ساعت ۱۰:۴۴ دقیقه شب وارد شعبه سردار جنگل باروژ شدیم و با توجه به خلوتی محیط در آخرین ساعات دوشنبه شب، پس از انتخاب میز و بررسی منو -که متاسفانه قیمت غذاها در اون درج نشده بود- به سمت صندوق برای ثبت سفارش رفتیم و با آقایی مواجه بودیم که مسئولیت اصلیش ثبت سفارش نبود و به جای خانمی که مسئول صندوق و ثبت سفارشات بود پشت کانتر ایستاده بود و قادر به پاسخ گویی به سوالات دوستِ من راجع به جزئیات غذا ها نبود! با این حال برخورد تمامی افراد محترمانه و خوب بود و اون خانم هم که مشغول کار دیگری بود، متوجه سوالات ما شد و شخصا اومد تا سفارش ما رو ثبت کنه و با حوصله هم به سوالات ما جواب داد. البته در مورد پک هدیه باروژ توضیحاتش کمی گیج کننده بود. داستان این بود که با سفارش دو عدد برگر باربکیومانستر و یک عدد سالاد کرنبری هدیه ای به ما تعلق میگرفت که میتونستیم انتخاب کنیم باربکیومانستر یا سالاد کرنبری باشه. ولی با توضیحات ایشون ما این طور فکر کردیم که با سفارش این سه آیتم، به انتخاب ما سالاد یا برگر به عنوان هدیه و رایگان حساب میشه! درحالی که این طور نبود و نهایتاً ما -که سالاد رو به عنوان هدیه انتخاب کرده بودیم- دو تا سالاد کرنبری و دو تا برگر باربکیومانستر داشتیم. جالب اینکه فردای اون روز که در حال بررسی مجدد منو بودم متوجه شدم این هدیه قابلیت این رو داره که بخواهیم برای یکی از دوستانمون ارسال شه ولی از این قابلیت هم در زمان ثبت سفارش صحبتی نشد که احتمالاً به دلیل هزینه بردار بودنِ ارسال یک سالاد یا برگر رایگان از گفتنش چشم پوشی کردند. شاید هم دلیل این بوده که این هدیه در اصل، عیدی باروژ بوده و حالا که زمان زیادی از نوروز میگذره این قابلیت از این هدیه حذف شده.

مثبت ترین نکته ی سرویس دهی، آماده شدنِ فوقِ سریع سفارش ها بود که شاید حداکثر ۱۰ دقیقه طول کشید و باعث شد مطمئن بشیم باروژ واقعاً «فست فود» هست و این نام براش مناسبه. علاوه بر این بر خلاف اکثر فست فود ها نیازی نبود تا خودمون برای تحویل گرفتن غذامون به کانتر مراجعه کنیم. البته مشخص نیست برای همه و همیشه اینطوری هست یا فقط زمانی که رستوران خلوت باشه و سفارش مربوط به چاشنیگیر باشه این اتفاق می افته. اینو بعد ها دوباره تست میکنیم!

طعم و کیفیت غذا:
۶,۵/۱۰

سفارش ما یک عدد پیتزا گریل میکس و دو عدد برگر باربکیومانستر به عنوان غذای اصلی بود. برای پیش غذا هم نان سیر، قارچ سوخاری، سالاد باروژ و سالاد کرنبری سفارش داده بودیم و به عنوان هدیه هم به انتخاب خودمون یک سالاد کرنبری اضافه به ما تعلق گرفت. توی منو پیتزای دیگری به نام استیک و سیر موجود بود که من هنگام ثبت سفارش ازشون خواستم تا سس سیر رو به پیتزای من هم اضافه کنند. پیش غذا ها و غذا های اصلی با اختلاف زمانی بسیار کمی آماده شد و روی میز ما اومد و به صورت پیشفرض دستمال، نی و سس قرمز تک نفره در سینی ها موجود بود.
نان سیر حالت پیتزایی داشت و از ظاهرش انتظار تازگی، نرمی و عطر بهتری میرفت که اینطور نبود و کمی خشک بود. بر خلاف نانِ سیر، قارچ سوخاری کیفیت بسیار خوبی داشت. به خوبی پخته شده بود و با توجه به آبدار بودن و طعمِ قارچ مشخص بود که از قارچ های تازه و با کیفیتی استفاده شده. علاوه بر این سوخاریِ قارچ در عین خوشمزه و ترد بودن اصلاً چرب نبود. طعم سسی که همراه با قارچ سوخاری ارائه شده بود البته معمولی و قابل پیشبینی بود ولی بد هم نبود.
باروژ در تهیه سالاد، از قارچ سوخاری هم بهتر عمل کرده بود و سالاد های ما به نوعی بهترین اتفاق شب بودند. همراه با سالادها کمی چیپس ذرت در ظرفی جدا -که اشاره ای به آن در منو نشده بود- و سه نوع سس مخصوص هم ارائه شده بود که از لحاظ ظاهری خیلی با هم متفاوت بودند ولی طعم آنها بسیار به هم نزدیک بود. با این حال سس های سالاد هم از سس همراه با قارچ سوخاری خاص تر و خوشمزه تر بودند. اجزای استفاده شده در هر دو نوع سالاد (سالاد باروژ و سالاد کرنبری) بسیار تازه و با طراوت بودند. فرق سالاد کرنبری که گران تر و جدید تر هست، این بود که کاهوی بنفش رنگی (در منو کاهوی فرانسوی نوشته شده بود) در اون استفاده شده بود و تکه های مرغ بزرگتر بودند؛ بر خلافِ سالاد باروژ که تکه های کوچکتر و بیشتری از مرغ داره و توش ذرت و ژامبون و زیتون سیاه حلقه شده هم وجود داره.

و اما غذای اصلی!

پیتزای گریل میکس از گوشت و مرغ طعم دار، قارچ و فلفل و زیتون سیاه تشکیل شده بود و به درخواستِ من -که به شدت عاشق طعم سیر هستم- سس سیر هم به اون اضافه شده بود. تکه های گوشت و مرغِ داخل پیتزا به خوبی گریل شده بودند و بسیار نرم و آبدار بودند. ظاهر پیتزا هم همونطور که قبلاً اشاره کردم مانند بقیه غذا ها به عکسی که در منو و تبلیغات موجود بود شبیه بود. مقدار مناسب و لذت بخش از پنیر روی اون ریخته شده بود و نان زیر پیتزا هم کلفت نبود ولی زیاد هم نازک نبود. همه چیز کاملاً عالی و مناسب به نظر میرسید تا اولین برش از پیتزا تیست شد. پس از تیست کردن این پیتزا، این سوال برای من مطرح شد که اگر سس سیر نبود این ترکیب چه مزه ی خاصی میتونست داشته باشه. چون به نظر میرسید مزه و طعم پیتزای گریل میکس در باروژ به شدت مدیون سیر هست و اگر درخواست سس سیر روی پیتزا رو نمیکردم احتمالاً هیچ طعم خاصی از خوردن این پیتزا برای من تداعی نمیشد. ولی خوشبختانه اضافه شدن سس سیر در کنار طعم گوشت و مرغ و سبزیجاتی که در پیتزا استفاده شده بود ترکیب خوب و مناسبی شده بود.
برگر ها هم ظاهر بسیار خوب و یک دستی داشتند و نان برگری هم که استفاده شده بود خاص و منحصر به فرد بود و دوستانِ من هم از طعم و کیفیت باربکیومانستر -که در منو نوشته شده بود در آن از گوشت بیکن استفاده شده- بسیار راضی بودند.

ارزش دربرابر قیمت:
۵,٠/۱۰

در این بخش از دو منظر میشه قیمت های باروژ رو بررسی کرد. یک منظر با توجه به حجم و یک منظر هم با توجه به کیفیت و استفاده از متریال تازه و درجه یک. اگر بخواهیم فقط با توجه به حجمِ غذاها، قیمت های باروژ رو بررسی کنیم، این قیمت ها در مقایسه با سایر فست فود های زنجیره ای گرانتر هستند. اما اگر به کیفیت متریال استفاده شده در غذاها و پیش غذا ها توجه کنیم میتونیم بگیم این قیمت ها منطقی هستند. با تمامی این صحبت ها، برای سه نفر آدم پر اشتها که علاقه ی بخصوصی به پیش غذا دارند، تجربه در باروژ نفری حدوداً ۴۰ هزار تومان هزینه برداشت.

روی هم رفته:
۶,۵/۱۰

اگر فست فود باز باشید، وقتی از باروژ خارج میشید میدونید که فست فود نسبتاً سالم تری خوردید و با وجود کم و کاستی های موجود، اگر قیمت ها چندان براتون مهم نباشند راضی خواهید بود. ولی تصور کنید برای مناسبتی خاص برای ۱۰، ۱۵ نفر آدم با سلایق مختلف و همچنین بودجه(!) متفاوت یک دورهمی دُنگی ترتیب بدید و بخواید این دورهمی رو در باروژ برگزار کنید. من به شخصه فکر نمیکنم باروژ با توجه به قیمت هاش بتونه همه رو از هزینه ای که اون شب قراره بکنن راضی نگه داره. به نظرِ من باروژ بیشتر مناسب فست فود باز هایی هست که همیشه آمادگیِ خوردنِ فست فود های سنگین و حجیم رو ندارند و دوست دارند بعضی وقتها فست فودی بخورند که کیفیت بیشتری داشته باشه و برای هضمش اونها رو دچار مشکل نکنه!

برچسب ها:

عضویت


ادامه

ورود کاربرانورود