i
f
خلاصه اطلاعات
x
غذا
کویون برگر
f
تاریخ
۱۳۹۴/۱۰/۰۱
a
نویسنده
حمیدرضا نیکوفر
نقاط قوت
- استفاده از چشم انداز کوهستان در طراحی بصری
- برگر جویسی و با کیفیت
- سس های متنوع و اورجینال و خوشمزه
- قیمت مناسب
نقاط ضعف
---
امتیازات

٧,٠
محیط و نما
٧,٠
سرویس دهی

٧,۵
طعم و کیفیت غذا
٨,٠
ارزش دربرابر قیمت
امتیاز نهایی:
٧,٠/۱۰
کلاس بندی:
سه ستاره
y
y
y
y
y
مقدمه:

صبح شنبه یکی از سردترین و برفی ترین روزهای سال بود که با یکی از دوستان به توچال رفتیم. برنامه این بود که ابتدا صبحانه خورده و با تلکابین به اوج سرما برویم و بعد برای نهار به شعبه توچال دکان برگر برگردیم. برای صبحانه می خواستیم که پنکیک های مخصوص دکان برگر را امتحان کنیم که متاسفانه متوجه شدیم که بسته است. شاید فکرش را هم نمی کردند که شنبه صبح به این سردی کسی برای صبحانه خوردن به توچال بیاید! من قبلا غذای شعبه میرداماد دکان برگر را امتحان کرده بودم که خیلی هم از آن راضی بودم. ولی راستش اصلا انتظار کیفیت خوبی از این شعبه نداشتم. معمولا فست فود های سرگردنه ای با قیمت های غیر معقول از کیفیت پایینی برخوردار هستند. ولی آیا شعبه توچال دکان برگر یک فست فود سر راهی معمولی است؟

محیط و نما:
٧,٠/۱۰

نکته هوشمندانه دکان برگر در طراحی، استفاده از طبیعت است. شما بالای کوه های برفی هستید با منظره ای به شهر تهران، مسلما استفاده نکردن از این منظره کار احمقانه ای است که به طور مثال با دیوار دور آن را ببندید. چهار جنب دکان برگر از شیشه تشکیل شده است. طوری که انگار داخل یک آکواریوم هستید با منظره ای بسیار زیبا در اطرافتان. حتی آشپزخانه و محل سفارش هم داخل یک دکان جدا از محل سرو غذا است.
بنا به همین دلیل، فضا لازم نیست چیز عجیب و پیچیده ای باشد. صندلی ها و میز تمیز با یک منظره بسیار زیبا. جالب اینجا است که با وجود دیوارهای شیشه ای و سرمای شدید بیرون، سیستم گرمایشی بسیار خوب کار می کرد و می توانستید در گرمای داخل، از سرمای بیرون لذت ببرید.

سرویس دهی:
٧,٠/۱۰

زمانی که ما به توچال رفتیم شاید خلوت ترین زمان ممکن بود. به خاطر همین غذا ما در کمتر از ۱۰ دقیقه آماده شد. هردو ما کویون برگر(قیمت: ۱۸ هزار تومان) سفارش دادیم و از اونجایی که ایستگاه پنجم توچال سیب زمینی سرخ کرده خورده بودیم، این بار یار همیشگی برگر رو فراموش کردیم.

طعم و کیفیت غذا:
٧,۵/۱۰

لئوناردو داوینچی می گوید:" سادگی بالاترین حد پیچیدگی هست" چنین موضوع به نظر من در مورد همبرگر هم صدق می کند. من همبرگرهای پیچیده را دوست ندارم. عملا شما فقط نان، کاهو، خیارشور، پیاز و هزار جور اضافات دیگر می خورید که در بین آن یک همبرگر آماده باریک و بی مزه سرو شده است. ولی همبرگر ساده، بسیار پیچیده تر از این حرف ها است، چون آشپز باید با مزه خود گوشت شما را راضی کند.

کویون برگری که سفارش داده بودم تشکیل شده بود از ۲۱۰ گرم گوشت گوسفند گریل شده همراه با پنیر چدار و پیاز کاراملی. تمام ترکیب همین بود و واقعا مزه عالی هم داشت. گوشت به خوبی پخته شده بود، نه زیاد سوخته بود (با توجه به این که گریل هم شده) و نه مزه خامی می داد، بسیار جوسی و بامزه بود. پنیر هم خیلی ساده و زیبا به آن اضافه شده بود و پیازهای کاراملی به اندازه مناسب، مزه خوب خود را به غذا اضافه می کردند. به نظر من بعد از گوشت، نان مهمترین فاکتور در یک برگر خوشمزه است و در این زمینه، نان سفارش ما هم بسیار تازه و خوشمزه بود.

سس های روی میز هم واقعا عالی بودند. از کچاپ تازه و بسیار خوشمزه Heinz تا یک خردل American Garden. این که سس ها داخل بسته بندی اوریجینال خود بودند به نظر من زیبایی جالبی به میز بخشیده بود و کیفیت آنها را هم به رخ می کشید.

ارزش دربرابر قیمت:
٨,٠/۱۰

معمولا در چنین فست فودهایی با قیمت های سرگردنه رو به رو هستیم و کیفیت خوبی هم از آنها نمیبینیم. ولی ۱۸ هزارتومان برای یک کویون برگر تازه و خوشمزه به نظر من قیمت بسیار مناسبی است. به خصوص که در حین خوردن آن می توانید از منظره زیبای شهر تهران و کوه های آن لذت ببرید.

روی هم رفته:
٧,٠/۱۰

دکان برگر واقعا سورپرایز کننده بود. اولا که انتظار چنین کیفیت خوبی را از فست فودی در کوه های توچال نداشتم و دوما این که قبل از خوردن کمی هم سیر بودم ولی با این حال بسیار از مزه برگر لذت بردم. قیمت مناسب، منظره زیبا و سس های بسیار خوشمزه تجربه ای بسیار لذت بخش از دکان برگر را به همراه داشت. شعبه میرداماد دکان برگر هم دارای همین کیفیت خوب است و واقعا این فست فود را به شما پیشنهاد میکنم.

برچسب ها:

عضویت


ادامه

ورود کاربرانورود